Światowy Dzień Ziemi

Drodzy Uczniowie,

 22 kwietnia Świętujemy Światowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

 Rozmawiamy w tym dniu o tym, w jaki sposób powstała, jak wygląda, ile ludzi zamieszkuje Ziemię, jakie są kontynenty, w jaki sposób możemy się o nią troszczyć.

 Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew.

 Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Jak obchodzić Dzień Ziemi?

  • Zasadźmy drzewo (może być krzak).
  • Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy jej mnóstwo w domu – stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe.
  • Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera – przy recyklingu.
  • Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.
  • Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną.

Poza tym mamy kilka zabaw dla dzieci w każdym wieku, które w Dniu Ziemi pozwalają nam uczcić naszą planetę. To nasza tradycja.

Bingo w naturze

Eko-koszulka

Skarby przyrody

Sudoku obrazkowe

Życzymy udanej zabawy!

Skip to content