Wizyta w studio nagrań UMP

Cykliczne spotkania Małych Medyków w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu były nieodłącznym elementem wyzwań jakie podjęli Młodzi Studenci naszej szkoły. Jednak obecna sytuacja nie sprzyja standardowym założeniom realizacji rozpoczętego roku akademickiego – jeszcze 2019/2020. Mimo wielu ograniczeń, nasi Mali Medycy wciąż realizowali projekt badawczy, ale także sumiennie uczestniczyli i angażowali się w pracę nad zaplanowanymi wykładami.

Wszystkie relacje ze spotkań (z którymi zainteresowani są z całą pewnością na bieżąco) mających odbywać się w formie wykładów stacjonarnych, zostały zamieszczone w formie on-line na stronie    http://malymedyk.ump.edu.pl/wyklady-on-line   dzięki czemu, uczestnicy projektu „Mały Medyk” mogą systematycznie brać udział i czerpać wiedzę z każdego prezentowanego wykładu.

Każdy wykład powoduje nową fascynację otaczającym nas światem… Ale bycie prelegentem wykładu, by zaskoczyć wiedzą swoich słuchaczy, to nie lada wyzwanie! A właśnie przed takim stanęli nie tylko Bracia Puchalscy (o których można było czytać we wcześniejszych postach), ale także uczennice klasy VII d – Martyna Czaplińska i Oriana Tomczak. Młode Studentki UM w Poznaniu miały przyjemność nagrywać wykład w profesjonalnym Studio Nagrań UMP. Przygotowanie samego wykładu to jedno, ale już samo prezentowanie przed kamerami, to dopiero stresujące wydarzenie! I jak twierdzą prowadzące „pomimo przejęzyczeń i małych potknięć, zdecydowanie była to ciekawa przygoda i znakomite doświadczenie”.

„Zwierzęta wokół nas” to tytuł wykładu, w czasie którego można wybrać się w niezwykłą podróż do świata zwierząt. Planeta Ziemia zamieszkana jest przez wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów czy ryb. Podczas wykładu młode ekolożki zaprezentowały zagadnienia dotyczące ochrony zwierząt i przyrody oraz organizacji ekologicznych wspierających ochronę środowiska i zwierząt. Ciekawa treść wykładu i piękna szata graficzna wykonanej prezentacji powodują, że bycie obojętnym wobec obumierającego świata jest brakiem szacunku do istot, które same bronić się nie mogą. Zwierzęta zamieszkujące naszą planetę są niebywałe, dlatego pozostanie ich obrońcą jest niezwykle ważną myślą przewodnią zaprezentowanego wykładu.

Mieliśmy również przyjemność wysłuchać wykładu „Jacy jesteśmy – podobni czy różni?” zaprezentowanego przez prof. dr hab. n. med. Danutę Januszkiewicz-Lewandowską z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej i Wydziału Lekarskiego UMP.  Poszukiwanie odpowiedzi na zadane pytania w czasie wykładu on-line: Czy mamy genetycznych bliźniaków? Dlaczego różnimy się pomiędzy sobą? Czy ewolucja człowieka trwa nadal? Jaka czeka nas przyszłość? były jedynie formalnością. I choć były to trudne pytania, to znaleźliśmy na wszystkie odpowiedzi. Co więcej, każde zadawane podczas wykładu jeszcze bardziej utwierdziło uczniów w przekonaniu, że wyjątkowość to cecha każdego z Nas!

Link do wykładów UMP:

http://malymedyk.ump.edu.pl/wyklady-marzec-2020

Nasi młodzi entuzjaści nauk medycznych po raz kolejny nie zawiedli. Udowodnili, że zaciekawienie i zaangażowanie w podejmowane projekty, przynoszą założone efekty! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesów.  (kd)

Skip to content