Jest taki dzień…

Wigilia Bożego Narodzenia to niezwykle uroczysty i wyjątkowy dzień, z którym związanych jest wiele zwyczajów oraz tradycji. Wigilijny wieczór jest dla wielu najbardziej wzruszającym i uroczystym momentem w roku. Nie ma chyba drugiego takiego kraju na świecie, gdzie Wigilię Bożego Narodzenia obchodzono by tak uroczyście jak u nas. To czas zadumy i refleksji, odpoczynku i nadziei.

 Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych nam osób. Zatem organizacja spotkania wigilijnego w gronie osób, z którymi się spotykamy na co dzień, niejednokrotnie dzielimy radości i troski również jest bardzo ważna. Dlatego tegoroczne spotkanie wigilijne klasy 6 d odbyło się z udziałem rodziców. Otwartość uczniów na bliskich spowodowała, że wytworzyła się bardzo serdeczna i świąteczna atmosfera. Natomiast pełne szczerości, płynące niewątpliwie z głębi serca życzenia, wywołały liczne wzruszenia. By utrwalać i pielęgnować tradycje, zasiedliśmy do pięknie nakrytego stołu, na którym nie brakowało wigilijnych potraw i słodkości.

            Podczas wieczoru mieliśmy również przyjemność wysłuchać koncertu w wykonaniu uczennicy Mai Wróbel, która pięknie zagrała na skrzypcach znane kolędy i wprowadziła uczestników wieczoru w iście świąteczny nastrój. I aby jeszcze bardziej zaakcentować zbliżające się Boże Narodzenie rozpoczęliśmy kolędowanie. Ponadto warto nadmienić, że  pojedynek na wykonanie obcojęzycznych utworów świątecznych „Merry Christmas Everyone” i „Feliz Navidad” było niesamowite. Brawo Rodzice! Brawo Uczniowie!

Ten dzień był naprawdę magiczny i wyjątkowy… A co do złożonych życzeń… miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie!  (kd)

Skip to content