ACH CO TO BYŁ ZA TYDZIEŃ…

21 listopada to Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzony jest w ponad 180 krajach. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!  W tym roku  postanowiliśmy to święto obchodzić cały tydzień. Zaczęliśmy już 18 listopada.

Pierwszego dnia  (poniedziałek) wystartowała poczta życzliwości. Przez cały tydzień każdy mógł napisać liścik zawierający miłe, życzliwe słowo i zaadresowany wrzucić do skrzynki życzliwości.

We wtorek ogłoszono konkurs na  najbardziej życzliwą osobę w szkole dla klas IV – VIII. Odbyła się prezentacja najżyczliwszych osób z poszczególnych klas, osoby te zostały wybrane przez swoje koleżanki i kolegów. Na forum szkoły przedstawiono sylwetki następujących kandydatów:  
klasa IV a – Aurelia Borkowska
klasa V a- Fabian Kompanowski
klasa V b – Paweł Prądzyński
klasa V c – Nadia Wojnarowska
klasa VI a – Gabriela Szmajdka
klasa VI b – Julia Grzelak
klasa VI c – Michalina Górna
klasa VI – Anna Szczepaniak
klasa VII a – Marceli Maciejewski
klasa VII b – Oliwia Wróbel
klasa VIII a – Gracjan Kaczmarek
klasa VIII b – Aleksandra Kałużna
Po prezentacji każdy wychowawca przeprowadził głosowanie w swojej klasie. Zebrane, wypełnione karty zostały dostarczone do pedagogów. W tym dniu zaprezentowaliśmy również uczniom szkoły ściankę życzliwości „ Życzliwość uskrzydla” wykonaną z wzoru piór pokolorowanych przez uczniów, która była i jest nadal rewelacyjnym tłem do robienia zdjęć w szkole.

W środę obchodziliśmy  30-lecie Praw Dziecka. W związku z tym starsi wolontariusze  odwiedzili uczniów z młodszych klas i przekazali informacje o Prawach Dziecka. Wszyscy uczniowie klas I – III byli ubrani w kolory biało – niebieskie, barwy charakterystyczne dla Unicef. Natomiast uczniowie klas IV – VIII podczas przerw mieli okazję poznawać swoje prawa i obowiązki. Wolontariusze ubrani w koszulki Wielkoduchów chodzili po korytarzach
i każdy kto chciał mógł losować obowiązek lub prawo do… Ponadto na telewizorze na korytarzu szkolnym wyświetlane były informacje i zdjęcia o obchodach Praw Dziecka.

Czwartek   – Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Rano przed lekcjami już od 7.40 wolontariusze witali w progach szkoły uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców  uśmiechem życząc miłego dnia i przyklejając kolorową buźkę na ubranie. Z takim samym zadaniem powędrowali do uczniów klas I – III. W różnych miejscach na korytarzach szkolnych  znajdowały się ulotki do oderwania z miłymi słowami dla koleżanki lub kolegi. Tego dnia na forum szkoły rozstrzygnięto wyczekiwany przez uczniów konkurs na najżyczliwszą osobę w szkole, który wygrała Oliwia Wróbel z klasy VIIb zaraz za nią byli Gracjan Kaczmarek z VIII a oraz Aurelia Borkowska z klasy IVa. Gratulujemy wszystkim życzliwym osobom w naszej szkole, bo wierzymy, że jest nas mnóstwo. Ponadto tego dnia uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami robili sobie klasowe zdjęcia na tle życzliwych skrzydeł. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również jesienna ramka przygotowana przez p. Reesel oraz p. Drewniak – Przybylską.

Na zakończenie Tygodnia Życzliwości wolontariusze wcielili się w rolę listonoszy i rozdali życzliwą pocztę.

UŚMIECHÓW I RADOŚCI W TYM TYGODNIU BYŁO CO NIE MIARA

(m.k, j.p)

Skip to content