Promujemy czytelnictwo

A to za sprawą uczniów klasy VIII b, którzy we współpracy z biblioteką szkolną postanowili zachęcić wszystkich do sięgnięcia po książkę.

…bo przecież, nie ma nic lepszego, jak chwila wytchnienia z ciekawą książką…

Korzystając z okazji, że zostały zakupione nowości do biblioteki szkolnej, postanowiliśmy zaprezentować je wszystkim w szkole. Przypomnijmy, że większość tytułów polecili nam sami czytelnicy.

Tym razem, zależało nam głównie na uczniach, którzy rzadko zaglądają do biblioteki. To z myślą o nich, zorganizowaliśmy wystawę książek na korytarzu szkolnym, podczas trzech  przerw śródlekcyjnych.  W myśl – skoro nie przyjdę po książkę, to książka przyjdzie po mnie. 

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, tym bardziej że można było wybrać i poczytać książkę przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki.

Ogromnie nas to ucieszyło i zachęciło, aby powtórzyć taką akcję jeszcze raz.

Nie tylko klasa VIII b włączyła się w  promocję czytelnictwa. We wszystkich klasach IV – VIII uczniowie prezentowali swoją ulubioną książkę, zachęcając do czytania swoich  rówieśników na godzinie z wychowawcą.

 Zaangażowanym, którym nie obojętne jest  zainteresowanie książką, bardzo dziękujemy: uczniom klasy VIII b – Oliwii Hak, Matyldzie Juchiewicz, Aleksandrze Kałużnej, Nadii Nowak oraz Bartoszowi Tyburze, który zadbał o podkład muzyczny, a także pani Marcie Krasce, panu Tomaszowi Andrzejczakowi i wszystkim wychowawcom. Jeżeli macie jakieś propozycje nowych tytułów, zapraszamy do biblioteki.

Bibliotekarki

Skip to content