Wyobraź sobie…

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywa się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE …

W naszej szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania Książek Astrid Lindgren, dla klas II i III.

Celem konkursu byłozaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką,orazpromocja biblioteki szkolnej i jej działań.

„W 1941 roku moja siedmioletnia córeczka Karin leżała chora na zapalenie płuc. Każdego wieczoru, kiedy siadałam na brzegu łózka, marudziła jak zwykle dzieci: „Opowiedz mi coś”. Pewnego razu, zapytałam: „O czym mam opowiadać?”, odparła: „Opowiedz mi o Pippi Langstrump”. Nie zapytałam, kim była Pippi, tylko zaczęłam opowiadać, a ponieważ było to dziwne imię, więc musiała to być także dziwna dziewczynka. Karin, a potem jej koledzy i koleżanki zapałali niezwykłym uczuciem do Pippi. Kopię opowieści wysłałam do jakiegos wydawnictwa.”  Tak się zaczyna historia książek Astrid Lindgren.

 Konkurs odbył się w naszej szkolnej bibliotece 23 października 2019r. Uczniowie klas II i III, było ich trzynastu, zaprentowali piękne intarpretacje fragmentów książek Astrid Lindgren: „Dzieci z ulicy Awanturników”, „Lotta z ulicy Awanturników”, „Pippi Pończoszanka”, „Pippi wchodzi na pokład”, „Karlsson z Dachu lata znow” oraz „Dzieci z Bullerbyn”.

W komisji pracowały panie: Zofia Kurpiewska i Julita Paściak, oceniły: płynność czytania, poprawność i biegłość czytania oraz wrażenie artystyczne, maksymalnie przyznając 5 punktów uczestnikowi.

Nagrody otrzymali: Lena Cieślak, Zuzanna Błaszczyńska, Lena Maćkowska, Kamil Ressel, Magdalena Martynowicz, Hanna Frysiak, Zofia Nowacka. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia.

Książki dla uczniów ufundowała biblioteka szkolna.

Nagrodę specjalną otrzymała Julia Zielke z klasy II b oraz najmłodszy uczestnik konkursu Michał Grala z klasy II a, były to obrazy autorstwa pani Zofii Kurpiewskiej.

Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o wiele pozycji książkowych autorstwa Astrid Lindgren, dzięki funduszom pozyskanym z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Dziękujemy nauczycielom i uczniom klas II i III.

Bibliotekarze: Ewa Papiernik, Agata Wiśniewska

Skip to content