Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbywał się w dn. 3 – 8.10.2019r. – główne obchody 4 października 2019r. Przygotowania do uroczystości trwały kilka dni. Na zajęciach matematyki była przypominana tabliczka mnożenia. Zostały przystrojone korytarze plakatami wykonanymi przez uczniów kl. IV-VIII oraz sale lekcyjne.

W tych dniach uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy, zabawny, niebanalny sposób – w czasie krótkich egzaminów. Ale nie takich zwykłych, trochę strasznych egzaminów, w czasie których zjada nas trema.

Tego dnia odwróciły się role: to dzieci odpytywały dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia i przyznawały im certyfikaty jej znajomości. Pierwszy egzamin zdali panowie dyrektorzy Piotr Kucharczyk i Zbigniew Woźniak  za co otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

 Ponadto odbywały się  ciekawe lekcje matematyki, w czasie których nauczyciel organizował egzamin, a uczniowie mieli  szansę otrzymać legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. A ci, którzy zdobyli tytuł eksperta wzięli udział w szkolnym konkursie logiczno – matematycznym.

A co na przerwach? Uczniowie wyciągali losy z tabliczką mnożenia, a za prawidłową odpowiedź otrzymywali zabawkę-skoczka lub słodki upominek. Teraz już wszyscy uczniowie  nie pomylą się, że 7×8=56.

A czy warto? Ba! Nauka tabliczki mnożenia to dla dzieci zwykle mordęga: nie dość, że trzeba wykuć na pamięć nudne działania matematyczne, to jeszcze potem trzeba je zdać na ocenę. A więc nuda połączona ze stresem, w nauce to najgorsza możliwa rzecz. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zamienił ją w świetną zabawę, dzięki której tabliczka sama wchodziła do głowy. Czy trzeba lepszej zachęty?

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali uczniowie: kl. IVa – 8, kl. Va  – 6, kl. Vb – 5, kl. Vc – 5, kl. VIb – 12, kl. VIc – 8, kl. VId – 3, kl. VIIa – 20, kl. VIIb – 19, kl. VIIIb – 23.

Dorośli i uczniowie – miejcie się na baczności. Za rok znowu będziemy odpytywać ze znajomości tabliczki mnożenia!

Za zabawki – skoczki oraz słodkie upominki dziękujemy Radzie Rodziców.

Organizatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. (gl)

Skip to content