Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły

2 października 2019r. uczniowie klasy Va i Vc   uczestniczyli  w spotkaniu z panem dzielnicowym, aspirantem Tomaszem Przybylskim z  Komisariatu Policji w Starym Mieście.

Dzieci miały okazję porozmawiania z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasz Gość zwrócił uwagę na to jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Pan policjant odpowiadał na pytania uczniów, które dotyczyły jego pracy, ale nie tylko. np. „Dlaczego pan wybrał ten zawód i co pan lubi w tej pracy?”, „Czy jeździ pan rowerem do sklepu?”, „Czy ma pan jakieś zwierzęta  w domu?”.

 Ważnym punktem spotkania było wręczenie przez pana policjanta kart rowerowych oraz przypomnienie o zasadach obowiązujących rowerzystów jako pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego. Z pewnością to spotkanie zainspirowało niejednego ucznia do rozważań nad tym „czy może zawód policjanta jest właśnie tym, który chciałbym wykonywać w przyszłości?”.  (gl)

Skip to content