Najsmaczniejsze wydarzenie tej jesieni na MTP

 Targi Smaki Regionów to wydarzenie, w którym uczniowie klasy 6C i 6D mieli przyjemność uczestniczyć i brać aktywny udział w warsztatach kulinarnych propagujących zdrowe odżywiane. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniu 30 września 2019 r. można było znaleźć ekologiczną, certyfikowaną żywość z całej Polski. Był to unikalny moment na poznanie wszystkich regionalnych potraw i produktów, stanowiących dziedzictwo kulinarne, które są przygotowywane według dawnych receptur i zgodne z ideą slow food.

Ta wielka uczta regionalnej polskiej kuchni, pełna tradycyjnych receptur oraz niepowtarzalnego smaku i aromatu była niezapomnianą możliwością do podkręcenia apetytu… Uczniowie mogli kosztować wędlin, serów smażonych i długodojrzewających, miodów, wyrobów piekarniczych i cukierniczych, przetworów owocowo-warzywnych z ekologicznych gospodarstw.

Podczas degustacji produktów przy stoiskach blisko 200 producentów trafiliśmy na pokaz kulinarny Pana Jarosława Uścińskiego. Ten światowej klasy kucharz, który gotował dla Tiny Turner, Bruce Willisa czy koronowanych głów świata zabrał nas w nietuzinkową przygodę…
A właściwie zaprosił na poligon ciężkiej pracy i harówki jednego z uczniów klasy 6D – Mikołaja Pilarczyka, który dzielnie znosił trudy kuchennej pracy. I choć w przygotowaniu nietrudny omlet z owocami, to stanowił on wyzwanie dla młodego kuchennego amatora, który podzielił przygotowane pyszności wśród kolegów i koleżanki.

Przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Stare Miasto uczniowie mieli również możliwość uczestniczyć w warsztatach owocowo-warzywnych i wędliniarskich.

Smaki Regionów – święto polskiej, regionalnej i tradycyjnej kuchni zapisało się w pamięci uczestników wycieczki. Zdrowe odżywianie, bez konserwantów i innych zbędnych chemicznych dodatków gwarancją lepszego zdrowia i samopoczucia. (kd)

Skip to content