24 – 26 SEPTEMBER – EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

W dniach  24 – 26 września 2019 r. obchodzony był Europejski Dzień Języków– święto całego środowiska edukacji językowej. Z tej okazji zorganizowane zostały różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

Zgodnie z  zarejestrowanym projektem w kalendarzu wydarzeń EDJ (EDJ: www.coe.int/edl.) organizowanym przez European Centre for Modern Languages and Council of Europe uczniowie całej szkoły dyskutowali z wychowawcami nt. języków obcych, ale też bardzo aktywnie wzięli udział w konkursie „Słynne Europejskie Budowle”. Przygotowane projekty uczniowskie można było podziwiać podczas wystawy prac konkursowych w dwóch budynkach naszej szkoły. Pomysłowość uczniów, techniki wykonania prac, kreatywność montowania zdobień i oświetleń, dokładność i szczegółowość odwzorowania budowli postawiło jury konkursowe przed trudnym dylematem. Komisja łącznie oceniała aż 48 projektów</b> w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VIII.

Zwycięzcy w kategorii wiekowej klas I-III:

I miejsce – Marta Tomczyk kl. I b

II miejsce – Matilda Paci, Aleksander Pawlak, Łukowska Karina kl. II c

Zuzanna Jankowska kl. III a

III miejsce – Krzysztof Gomulski, Daria Juśkiewicz, Adam Siemiński, Kacper Proszowski kl. III b

Hanna Michalak, Michalina Andrzejczak kl. II c

Zwycięzcy w kategorii wiekowej klas IV-VIII:

I miejsce – Michalina Górna, Amelia Szyszyńska, Amelia Ślugaj kl. VI c

II miejsce – Adam Jakubowski kl. V b, Amelia Olejnik, Łukasz Pruski kl. VI d, Adam Dyc kl. VII b

III miejsce – Klaudia Kaźmierczak, Nadia Syncerz kl. V a

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Poprzez zorganizowanie EDJ pokazaliśmy uczniom, iż uczenie się języków obcych pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić. W tych wyjątkowych dniach zwrócono szczególną uwagę na znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Zachęcamy również do nauki języków obcych na co dzień, ponieważ ich znajomość odgrywa ogromną rolę w naszym życiu.   (kd, ag)

Skip to content