Szkolny konkurs literacko-podróżniczy „Podróżuj z Nelą”

W ramach edukacji czytelniczej  7 maja odbył się szkolny konkurs w którym uczniowie klas IV i V musieli zaprezentować wiedzę zawartą w książkach podróżniczych „Nela mała reporterka”.

  Ta nastolatka, a zarazem podróżniczka od kilku lat zwiedza świat, poznając kulturę i obyczaje najbardziej egzotycznych miejsc na Ziemi. Wśród państw, które zwiedziła są m.in. Boliwia, Etiopia, Wietnam, Japonia, Tanzania, Peru, Mauritius i wiele, wiele innych. W swoich książkach i reportażach pokazuje najciekawsze strony świata widziane z perspektywy dziecka. W konkursie wzięło udział 20 uczniów.

Nagrody otrzymali:

Michalina Górna (Vc), Kornelia Szmaj (IVc) ,Nadia Wojnarowska (IVc) , Maja Piasecka (Va)

Wyróżnienia otrzymali:

Marlena Przybyła (Vb), Kacper Janicki (Vb), Julia Grzelak (Vb), Nikola Gradecka (Vb), Stanisław Maksym (Vb), Leszek Chmielewski (Vd).

Po przeprowadzonym konkursie odbyło się spotkanie z leśniczym z Nadleśnictwa Konin, nt. „Form ochrony przyrody na terenie powiatu konińskiego”.

Wszyscy uczniowie – uczestnicy konkursu 23 maja, wzięli udział w zajęciach literacko-plastycznych pt. „Podróże z Nelą”, które odbyły się w bibliotece gminnej w Starym Mieście.  (aw)

Skip to content