Wycieczka do Trójmiasta

22-24 maja 2019 r. był dla uczniów klas ósmych oraz opiekunek: p. Katarzyny Urbaniak, p. Grażyny Leszczyńskiej, p. Marty Kraska oraz p. Julity Paściak czasem zwiedzania najciekawszych zabytków Trójmiasta i jednocześnie ostatnim wyjazdem tych klas w takim składzie.

Swoją podroż rozpoczęliśmy zwiedzaniem Sopotu, który przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Na plaży nie zabrakło ciepłego piasku, szumu morza, wspaniałej zabawy, zbierania muszelek i mnóstwa uśmiechów. W Gdańsku zwiedziliśmy między innymi:  Barbakan, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Ratusz. Najciekawszym punktem zwiedzania Gdańska była wieża widokowa Bazyliki Mariackiej. Aby zobaczyć przepiękną panoramę gdańską musieliśmy najpierw pokonać 409 schodów. Z Gdańska udaliśmy się do Gdyni gdzie podziwialiśmy cumujące statki – muzea oraz odwiedziliśmy Akwarium Morskie. W kolejnym dniu na Półwyspie  Helskim podziwialiśmy domki rybackie, Latarnię morską oraz Fokarium, w którym obserwowaliśmy karmienie fok.  Dodatkową atrakcją wycieczki było zwiedzanie Kaszubskiego Skansenu w Szymborku, który słynie z najdłuższej deski świata oraz domu do góry nogami.

Był to czas niezapomnianych wrażeń i serdecznych relacji. Wspomnienia wspólnych wyjazdów od klasy IV do VIII pozostaną na długo w naszej pamięci. Szkoda, że to już ostatni raz…. (jp)

Skip to content