Europejski Quiz Finansowy 2019

Za nami już kolejny etap Europejskiego Quizu Finansowego – tym razem krajowy.  Konkurs, jak co roku, jest organizowany przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Europejską Federacją Bankową.

W tym roku uczestnicy musieli odpowiedzieć na 20 pytań dotyczących budżetu i oszczędzania, pożyczania, inwestowania, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Utrudnieniem konkursu był czas, bo nasi uczniowie nie tylko musieli poprawnie odpowiedzieć na pytania, ale zrobić to jak najszybciej.

W konkursie reprezentowało nas 5 zespołów dwuosobowych z klas VII i VIII: Aron Pogorzelski, Filip Wesołowski, Matylda Juchiewicz, Mikołaj Bartczak, Andrzej Działak Miłosz Klimkowski, Wiktor Tomczyk, Krzysztof Gotowała, Dominik Witkowski, Kacper Adamczyk.

Rywalizacja była duża, bo w finale krajowym brało udział aż 450 zespołów. Najlepszy wynik w szkole uzyskał duet z klasy VIII c w składzie Dominik Witkowski i Kacper Adamczyk.

W tym roku nasi reprezentanci nie zdobyli nagrody głównej (wyjazd do Brukseli), ale może za rok się uda.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy szybkości w obliczaniu odsetek od kredytów, lokat i pożyczek. Podziwiamy odwagę w zmierzeniu się z tak trudnym tematem, jakim są finanse.  (jbg)

Skip to content