Matematyka dzika

Nietoperz posługując się echolokacją wysyła sygnał dźwiękowy do przeszkody przed sobą i otrzymuje sygnał zwrotny po jednej dziesiątej sekundy. W jakiej odległości od nietoperza znajduje się przeszkoda?

Z tego typu zadaniami zmierzyli się uczestnicy drużynowego turnieju matematycznego pod hasłem „Matematyka dzika, czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką ”, który odbył się 12 marca 2019 roku w ramach obchodów Światowego Dnia Matematyki 2019.

Emocji było co nie miara: wypieki na twarzy, dyskusje, negocjacje, walka z czasem. W takiej atmosferze odbył się turniej. Mimo widocznej rywalizacji, drużyny wspierały się brawami. Cały dzień fajnej zabawy z matematyką.

Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn w czterech kategoriach. Otwarty umysł i chęć zabawy oraz sprawność rachunkowa pozwoliły zwyciężyć drużynom: z klasy IV C – w kategorii klas czwartych, z klasy V A – w kategorii klas piątych, z klasy VII A – w kategorii klas szóstych i siódmych, z klasy III GA – w kategorii klas ósmych i gimnazjalnych.  Gratulujemy!!! 

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, a patronem merytorycznym: e-math.pl  (wd)

Skip to content