Matematyka od kuchni

Korzystając z krzywej rozpuszczalności, określ ile maksymalnie łyżeczek cukru rozpuści się w herbacie o temperaturze 850C?, Zakładając, że w czasie 15 minut wolnego biegu spalasz 300 kcal, a przy szybkim biegu 50% więcej, to jak długo należy szybko biegać, aby spalić 3600 kcal?

Z tego typu zadaniami zmierzyli się uczestnicy drużynowego turnieju matematycznego pod hasłem „Matematyka od kuchni”, który odbył się 12 marca 2018 roku w ramach obchodów Dnia Matematyki 2018.

Do rywalizacji przystąpiło 15 drużyn w kategoriach: klasy czwarte, klasy piąte i szóste, klasy siódme, klasy gimnazjalne.

Emocji było co nie miara: wypieki na twarzy, dyskusje, negocjacje, walka z czasem. W takiej atmosferze odbył się turniej. Mimo widocznej rywalizacji, drużyny wspierały się brawami. Cały dzień fajnej zabawy z matematyką.

Otwarty umysł i chęć zabawy oraz sprawność rachunkowa pozwoliły zwyciężyć drużynom: w kategorii klas czwartych – z klasy IV C, w kategorii klas piątych i szóstych – z klasy V A, w kategorii klas siódmych – z klasy VII B, w kategorii klas gimnazjalnych –  z klasy III GA. Gratulujemy!!!    (wd)

Skip to content