KSIĄŻKA DO PODUSZKI

Propozycje wybrane przez uczennice z Kółka Miłośników Książek na długie jesienne wieczory.

THRILLER
Becca Fitzpatrick BLACK ICE

Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót…

FANTASY
James Dashner Więzień labiryntu
„Zapomni o wszystkim, co dziwne. Zapomni o wszystkim, co złe. Zapomni o tym i nie spocznie, dopóki nie rozwiąże tej zagadki i nie znajdzie stąd wyjścia.”
Cytat z książki Jamesa Dashera Więzień labiryntu.
Zaskakująca, pełna akcji a zarazem komizmu powieść fantastyczna. Pisana współczesnym językiem tak, że czytając nasz świat rzeczywisty zamienia się w labirynt bez wyjścia, a my razem z głównym bohaterem pragniemy odnaleźć wyjście. W powieści pomagają mu przyjaciele , ale to nie jest takie proste. Buldożercy, brak pamięci i niezrozumiała sytuacja utrudniają poszukiwania …Wszystko zależy od Thomasa, lepiej żeby jego pamięć wróciła..
Szczerze polecam tą książkę , warto dowiedzieć się jak główny bohater tam trafił ,czy przeżyje i wydostanie się z labiryntu? Czy okaże się, że bezpieczniej będzie w labiryncie czy poza nim?

Wiktoria Kaczmarek kl. III a

FANTASY
Christopher Paolini ERAGON

 Napisana przez 17 – latka powieść, rozgrywająca się w magicznym świecie. Książka opiera się na znanym starszej generacji czytelników archetypie dorastania młodzieńca, jego dojrzewania , poszukiwania nauczyciela i spełnieniu misji. Eragon – bohater Paoliniego , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z „kamienia” wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków.

KRYMINAŁ
Olga Rudnicka „Natalii 5”
 Losy pięciu kobiet splata morderstwo, w dodatku każda z nich myśli jak pozbyć się pozostałych. Wielkie pieniądze sprawiają, że coraz trudniej ocenić kto jest sprzymierzeńcem, a kto chce się tylko wzbogacić.

Rozbawiająca do łez, zaskakująca książka, którą przeczytałam w trzy dni.
Nie sposób się oderwać. Polecam

Kasia Grabowska kl. IIIb

Krzysztof Petek „GRA O DWADZIEŚCIA PYTAŃ”
 Krzysztof Petek to dziennikarz i reportażysta, który gościł w naszej szkole opowiadając o swoich podróżach i książkach. Bardzo energetyczny i ciekawy świata człowiek. Jego osoba bardzo mnie zaciekawiła i już na spotkaniu wiedziałam, że przeczytam jego książki. Jedną z nich jest właśnie „Gra w dwanaście pytań”.
Opowiada o chłopcu, który obudził się w szpitalu i nie pamięta nic ze swojego życia poza tym, że ma na imię Kacper. Próbuje odkryć, poznać swoją osobowość lecz pytań przybywa, a zdobyte informacje pokazują, że nie był aniołem…
Dzięki tej książce utwierdziłam się w przekonaniu, ze w życiu ważniejsza jest przyszłość niż przeszłość.

Kasia Grabowska kl. IIIb

Skip to content